WYBIERZ MARKĘ ZEGARKA

Mocni zawodnicy w kategorii Atlantic Seasport

Producent zegarków Atlantic zdążył nas już przyzwyczaić do wysokiej jakości swoich produktów. Pod tym względem nie inaczej rzecz się ma w przypadku serii Seasport. Jako zegarki sportowe modele z tej serii wyróżniają się spośród modeli innych marek prawdziwie eleganckim designem, skądinąd rozpoznawalnym z poprzednich edycji Atlantic Seasport. Tym razem jednak wizerunek tych niezawodnych męskich zegarków został mocno dopracowany, dzięki czemu robi jeszcze większe wrażenie estetyczne. Udokumentujemy to dwoma przykładami.

 

Jaki widać na zdjęciach, zegarki Atlantic znane z tradycyjnego wzornictwa potrafią zaskoczyć sportowym charakterem. Marce udaje się go fantastycznie kreować zarówno w modelach na pasku, jak i na bransolecie.

Zegarek Atlantic Seasport na silikonowym pasku

Pierwszy z nich to model na czarnym silikonowym pasku. Tarcza zachowała sportowy wygląd. Umieszczono na niej chronograf w formie trzech, estetycznie rozmieszczonych tarcz. Umożliwia to więc działanie manualnego stopera, pozwalającego na dokładne pomiary czasu. Zegarek posiada wysokiej klasy mechanizm kwarcowy, który zapewnia dużą precyzję chodu.  Uroku dodaje mu duża liczba wskazująca godzinę 12 w otoczeniu pozostałych indeksów słupkowych. Z kolei bardzo odporne, szafirowe szkło oraz zakręcany dekielek odpowiadają za wodoszczelność,  która w tym modelu sięga 100 m. Dodatkowo prezentowany egzemplarz  wyposażony jest w tachometr na bezelu zegarka, która w połączeniu z sekundnikiem umożliwia obliczanie średniej prędkości poruszania się.  Niewątpliwym atutem tego sportowego zegarka jest jego stosunkowo mała waga, którą zapewnia lekki pasek z tworzywa sztucznego.  Również sąsiedztwo czerni, czerwieni i koloru srebrnego jest miłe dla oka.

Zegarek Atlantic Seasport na bransolecie

Kolejny model z serii zegarków Atlantic Seasport, który mamy przyjemność zaprezentować, jest osadzony na bransolecie. Właściwie posiada on wszystkie funkcje modelu przedstawionego powyżej, za to obydwa zegarki znacząco różnią się od siebie wyglądem. W tym przypadku mamy do czynienia z odcieniami szlachetnej stali, a  model kierowany jest do osób, które preferują zegarki na bransolecie. Na wskazówkach przemycono odrobinę niebieskiego koloru, co zwiększa czytelność chronografu i głównej tarczy.