WYBIERZ MARKĘ ZEGARKA

Jaki zegarek sportowy kupić?

Ludzie preferujący aktywną formę spędzania wolnego czasu, lub też po prostu sportowcy, często zadają sobie takie właśnie pytanie: Jaki zegarek sportowy kupić, żeby najlepiej służył uprawianej przeze mnie dyscyplinie? Jeszcze kilka dekad wcześniej sportowcy nie mieli podobnych dylematów, ale dzisiaj stają przed arcytrudnym wyborem. Istnieje wiele marek, które w swojej ofercie mają szeroką gamę zegarków posiadających specyficzne funkcje, specjalnie dostosowane do swojego przeznaczenia. I tak możemy znaleźć zegarek do biegania, zegarek w góry, lub specjalny zegarek na wyprawę, albo też zegarek do nurkowania. Postaramy się poprowadzić was po meandrach ofert zegarków sportowych, ułatwiając tym samym wybór spośród tych najbardziej godnych uwagi. 

Zegarek sportowy do biegania

Jeśli chodzi o zegarki do biegania, to z całą odpowiedzialnością radzimy skupić się na ofercie znanej i cenionej marki amerykańskiej Timex, słynącej z ponadczasowego stylu. Tutaj polecamy serię Timex Ironman, która posiada już trzy dekady doświadczenia.

         


Niech nikogo nie zmyli jego niepozorny, może nieco oldschoolowy wizerunek.Timex Ironman to  bardzo wytrzymały zegarek, a jego opływowe kształty idealnie leżą na  każdym nadgarstku. Z kolei zaawansowana funkcjonalność stanowi jego  główną zaletę. Na te zegarki decyduje się wielu sportowców -  profesjonalistów i amatorów. Warto także wspomnieć o technologii Tap Screen dzięki której możemy zapamiętać czas 150 okrążeń za pomocą stuknięcia w  tarczę. Z kolei alarm hydracyjny przydaje się tym, którzy podczas biegu  zapominają o uzupełnianiu płynów. Każdy zegarek dla ludzi z żelaza ma również podświetlanie Indiglo, wodoszczelność do100 m. oraz wieczny kalendarz. Jego zaletą jest także stosunkowo niska cena.


Kolejna, godna polecenia seria zegarków do biegania pochodzi od fińskiego producenta – marki Suunto. Firma produkuje wysokiej jakości zegarki już od 1936 r., konsekwentnie utrzymując wysoką jakość swoich produktów i stosując najnowsze rozwiązania techniczne. Suunto w swojej ofercie posiada zegarki odpowiednie dla wszystkich form aktywności fizycznej, dlatego radzimy sprawdzić całą linię zegarków sportowych, żeby znaleźć coś właściwego dla siebie. Zegarki do biegania Suunto posiadają przede wszystkim timer, rozbudowany stoper i szereg funkcji dla biegaczy. Pokazują stan tętna i alarmują nas o przekroczeniu ustalonej liczby uderzeń serca na minutę. Zobaczymy także ile spaliliśmy kalorii. W niektórych modelach znajdziemy także test kondycyjny oraz sugerowany program kolejnego treningu. Możemy także ustawić sobie program treningowy na następne 7 dni.

Zegarek sportowy z pulsometrem

Niemalże każdy zaawansowany technologicznie zegarek do biegania posiada funkcję pulsometru. Nie inaczej jest w przypadku zegarków Suunto. Pomiar tętna podczas marszu lub biegu jest bardzo istotny dla monitorowania pracy serca w czasie wysiłku fizycznego. Polecamy wielofunkcyjne zegarki Suunto.


Zegarek sportowy w góry

Kto z ludzi ceniących sobie aktywną formę wypoczynku nie lubi wypraw w góry? Właściwe przygotowanie do takich wypraw to podstawa. Oprócz dobrych butów i odzieży przeciwdeszczowej powinniśmy też zaopatrzyć się w odpowiedni zegarek w góry. Odpowiedni to znaczy taki, który spełnia kilka ważnych funkcji. Musi to być z pewnością zegarek z GPS, zegarek z kompasem i zegarek z wysokościomierzem – wszystkie te funkcje łączą w sobie zegarki sportowe Suunto, o których wspominamy nie po raz pierwszy. Oprócz tego zawsze godne uwagi są osławione zegarki sportowe Casio G-Shock. Seria G-Shock jest sprawdzona i rozpoznawalna przez wszystkich aktywnych fizycznie ludzi. Jeśli chodzi o górskie wyprawy, to szczególnie godny polecenia jest linia Casio G-Shock Gravitymaster. Znajdziemy w nim wszystkie funkcje niezbędne w górach. 

Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy wam w podjęciu decyzji, jaki zegarek sportowy kupić. Żyj aktywnie i zdrowo!